Sahte Güvenlik Kamerası Almamak İçin 4 Neden

Sahte güvenlik kamerası genelde küçük esnaflar tarafından tercih edilen ve ‘güvenlik yöntemi’ olduğu düşünülen fakat hem işlevsel olarak hem de algı olarak artık çok da işe yaramayan bir sistemdir. Maliyetinden dolayı gerçek güvenlik kamerası taktırmak istemeyen kişiler bu yöntemi tercih etmekte fakat sonrasında bu zararları misli misli ödeyerek yaptıklarından da pişman olmaktadırlar. İşte size örnekleri ile sahte güvenlik kamerası kullanmamanızı öğütleyen 4 neden;

1-Kolay Teşhis Edilebilir

Sahte kameralar belli firmalar tarafından belirli şekillerde üretilmişlerdir ve sık kullanımı sebebi ile de artık görünen her yerde kendilerini belli etmektedir. Özellikle hırsızlık yapmayı düşünen kişiler bu konu üzerinde daha çok araştırma yaptıklarından bir iş yerinde ya da evde bulunan kameranın sahte olup olmadığını kolayca anlayabilmektedir. Bu durum da sahte kamera bulunan mekanı hırsızların odağı haline getirmekte ve tehlikenin boyutunu daha da arttırmaktadır.

2-Yasal Haklarınızı Korumaz

Sahte güvenlik kamerası hiçbir şekilde görüntü ve video kaydı almaz. Bu sebeple de bir sabah evinize ya da iş yerinize geldiğinizde gördüğünüz manzara sizi dehşete düşürse de bu durumun saat kaçta ve kimler tarafından yapıldığını asla bilemezsiniz. Bu durumda gerekli yasal mercilere haber verseniz de eğer bir güvenlik kameranız yok ise yaşadığınız zararla ilgili elinizde hiçbir veri ve kanıt olmayacaktır. Bu sebeple de hem yasal olarak hem de maddi olarak zarara uğramanız kaçınılmaz olacaktır.

3- Size Pahalıya Patlayabilir

Sahte güvenlik kameraları gerçek bir kamera işlevi görmediğinden nerede ise bir oyuncak kadar ucuz maliyetlidir. Fakat bu durum olası soygun durumunda uğrayacağınız maddi değerin yanında sizin için sadece bir pişmanlık olarak kalacaktır.

4- Aslında Caydırıcı Değil

Sahte kameraların halk arasında caydırıcı olduğu konusunda birçok öngörü bulunuyor. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde hırsızlar kameraların sahte olup olmadığını kablo uzantılarını takip ve kontrol ederek kolaylıkla anlamaktadır. Sahte olduğunu anlaması da hırsızlık anında daha rahat hareket edebilmesini haliyle daha fazla maddi ve manevi zararlara yol açmaktadır. Artık biliyorsunuz ki sahte kameralar caydırıcı değil cezbedici bir etkiye sahip olacaktır..

BURAYA tıklayarak en iyi güvenlik kamerası hizmetine ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.