İade Koşulları

 • www.proces.com.tr üzerinden satın almış olduğunuz ürünü tahrip etmeden ve kullanmadan teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) iş günü içerisinde iade edebilir, Ayrıca 30 (otuz) iş günü içerisinde PROCES mağazalarından olmak üzere değişim yapabilirsiniz.
 • İade edilecek ürünler; deneme haricinde çok kısa süre olsa da kullanıldığı ve tekrar satılamayacak durumda olduğu takdirde iade kabul edilmemektedir.
  PROCES mağazalarından alınan ürünler web sitemiz aracılığı ile değiştirilemez ve/veya iade edilemez.
 • Ürünler ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir. Ürünün orijinal kutusu zarar görmüş ise, iadesi kabul edilmemektedir. Ürünün orijinal kutusu mutlaka başka bir ambalajla korunarak gönderilmelidir. Ürünleri iade gönderirken tarafınıza ulaşan faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
 • Web adresimizden adresinden almış olduğunuz ürünler mağazalarımıza iade edilemez. Mağazalarımızdan herhangi bir ücret iadesi yapılamamaktadır. İade işlemleri online satış birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Ürün iade sürecini başlatmak için internet sitemizdeki hesabınıza giriş yaparak Sözleşmelerim menüsü altından “Abone Cayma Formu” doldurarak göndermek istediğiniz ürün için iade talebinizi açmanız ve sonrasında ürünü evrakla birlikte kargoya vermeniz gerekmektedir.
 • İade işlemlerinde sırasında ürününüzü UPS Kargo’ya teslim ettiğinizde kargo yetkilisi tarafından sizlere takip numarası verilecektir. Lütfen kargo takip numaranızı kaybetmeyiniz.

İade Edilecek Ürününün PROCES Ürün Kontrol Merkezi’ne Gönderilmesi

İade işlemlerinin sorunsuz olarak gerçekleştirilebilmesi için ürünlerin PROCES’e ulaştırılması tamamen müşterilerin sorumluluğundadır. Farklı kargo firmaları ile gönderilen ürünlerin sorumluluğu sipariş veren tarafa aittir. Ürününüzü sorunsuz bir şekilde bize ulaştırmak için aşağıdaki prosedürü takip ederek UPS veya ARAS kargoya ait gönderi kodu ile ilgili adrese gönderiniz.

İADE ADRESİ :
Kime :  PROCES Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi
Adres : Palmiye Cd. No:51/2/14 PK:34854 Maltepe/İSTANBUL
Kargo : UPS veya YURTİÇİ KARGO

Mağazalarımıza isimsiz/talepsiz gönderilen ürünler iade prosedürü gereğince işleme alınmayacaktır. Lütfen ürününüzün PROCES Ürün Kontrol Merkezi’ne ulaştığından emin olunuz. 
Ürün kontrol ekibimiz tarafından kontrol edilen ve ‘red’ edilen iadeler alıcı ödemeli olarak göndericiye iade edilecektir. 

İade Prosedürü
PROCES online satış kaynakları üzerinden satın alınan ürünler işlemlerin takibi, güvenliği ve ürünlerin kargoda kaybolmaması ve zarar görmemesi için sadece web sitemiz üzerinden yapılabilmektedir.

İade talepleri PROCES Online Web Satış sitesine giriş yapıldıktan sonra ‘Siparişlerim’ seçeneği üzerinden verilmektedir.
PROCES müşteri memnuniyetiniz için tüm ürünleri öncelikle kontrol süresine alır. Kontrol durumunda çıkacak olan karar size SMS/E-Mail/Telefon iletişim araçları ile size iletilir.

PROCES’de bireysel aboneler için 14 gün içinde koşulsuz iade garantiniz ve 30 gün içinde de değişim garantiniz bulunmaktadır. İade işlemlerinin yapılabilmesi için ürünlerin tarafımıza yeniden satılabilir bir halde ulaşması gerekmektedir. Kullanılmış, yıpranmış, orijinal ambalajı zarar görmüş ürünlerin iade/değişim işlemleri yapılmamaktadır.

İade işlemlerinde sırasında ürününüzü UPS veya ARAS Kargoya teslim ettiğinizde kargo firması tarafından sizlere takip numarası verilecektir. Lütfen kargo takip numaranızı kaybetmeyiniz.

İşlem durumunuzu hesabınız üzerinden kontrol edebilirsiniz.

SİPARİŞ İPTALİ
Sipariş iptali için siparişinizi verdikten en geç 2 saat sonrasına kadar Müşteri Hizmetlerimize ulaşıp talebinizi iletebilirsiniz. Ürün kargoya veya tarafınıza teslim edildiği takdirde iade prosedürlerini yerine getirerek 14 GÜN içerisinde iadesini yapabilirsiniz.

İADE ve DEĞİŞİM KOŞULLARI (Mağaza)
Almış olduğunuz ürünü tahrip etmeden/bozmadan ve kullanmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde iade, otuz (30) günlük süre içinde değişim yapabilirsiniz.

 • Kampanya şartları kampanya döneminde geçerlidir.
 • Faturasız ve kullanılmış ürünlerde iade/değişim kabul edilememektedir.
 • İade ve değişim işlemlerinin yapılabilmesi için ürünlerin mağazaya yeniden satılabilir bir halde ulaşması gerekmektedir. Kullanılmış, yıpranmış, ürünlerin iade/değişim işlemleri yapılmamaktadır.
 • Kredi kartına yapılan iadelerde, kullanılan kredi kartı ve slibi ile birlikte gelindiğinde iade yapılabilir.
 • Mağazalarımızda Cumartesi, Pazar günleri ; değiştirme ,iade yapılmamakta ve tamir alınmamaktadır.
 • PROCES Mağazadan satın aldığınız ürünlerin değişimini farklı marka ve emsal ürünün farklı özelliği için talep ettiğiniz takdirde sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Başka bir ürün talep etmeniz doğrultusunda ürün tutarı kadar çek veya indirim kodu düzenlenip yeni ürünün tutarından düşülerek veya farkının sizin tarafınızdan ödenerek işlem yapılmaktadır.